Наші мандри Львівщиною продовжуються.
І 5 квітня дружній колектив “Монади” рушив у Жовкву.
Екскурсії історичними пам’ятниками Жовкви нам проводили директор Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовкві Володимир Герич та незмінна учасниця наших історичних розвідок, викладачка латини Надія Вихоть.
Це невеличке містечко, що в 25 км. від Львова, знають усі як “Королевське місто”, адже у XVII столітті Жовква була резиденцією короля Речі Посполитої Яна III Собеського.
Місто Жовква збудоване за концепцією «ідеальних міст» доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста — кожному архітектурному об’єктові відводилося певне розміщення відносно інших.
Поселення засноване у 1368 році. Міські права отримало 1603 року. Відоме як місто ремісників. У Наприкінці XVII — на початку XVIII століть славилася художня школа і школа різьблення по дереву.
У “Музею-заповіднику “Жовківський замок” уважно розглядали портрети володарів замку – Станіслава Жолкєвського, Даниловича, польського короля Яна ІІІ Собєського, Михайла Радзівілла та інші експонати. У знаменитій синагозі дізнавалися про життя відомих виходців з Жовкви, одним з яких був юрист-міжнародник Герш Лаутерпахт – співавтор Загальної декларації про права людини.
Затамовували подих, розглядаючі розписи в стилі українського модерну учня Модеста Сосенка Юліана Буцманюка на стінах Василіанського монастира.
Ми дякуємо Володимиру Геричу, який проводив для нас екскурсію та Надіїї Вихоть за натхненні та змістовні розповіді про місто та історичні пам’ятки. Також дякуємо генеральному директорові коледжу д. м. н. Ігореві Гайдучку та директорці базового коледжу “Монада” к. м. н. Юлії Брейдак за організацію нашої подорожі.
Далі буде…
Матеріали з мережі Internet