Врегулювання конфліктів

q

Скринька для звернень

Зупини конфлікт!

Якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу (цькування), фізичного, матеріального чи психологічного тиску, сексуального домагання чи будь-якої форми кривдження через гендерні, расові, політичні, релігійні чи інші відмінності, якщо вам відомі факти корупції чи будь-які інші серйозні конфлікти в коледжі, ви можете анонімно або відкрито повідомити про це за посиланням

Поради студентам «Як протидіяти цькуванню»

Корисні правила-поради для профілактики і подолання кібер-булінгу:

Уникай бешкетника й перебувай у товаристві друзів

Не заходь у туалет, якщо задирака знаходиться там, не ходи в роздягалку, коли немає нікого поруч. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не залишатись наодинці з недругом. Перебувай в оточенні приятелів у транспорті, у коридорах або на перерві – скрізь, де можна зустріти бешкетника. Запропонуй те ж саме своєму другу

Розповідай про це

Поговори з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, з психологом, куратором, вчителем, братом, сестрою, другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, і навіть якщо вони не можуть виправити ситуацію, це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.

Усунь провокаційні фактори

Якщо розбишака вимагає від тебе грошей на обід, принось обід із собою. Якщо він намагається відібрати твій музичний плеєр, планшет тощо, не бери їх на навчання.

Розкажи дорослим про знущання

Викладачі, директор коледжу, батьки можуть допомогти припинити знущання. Скористайся скринькою для звернень на сайті коледжу.

Стримуй гнів

Розхвилюватись у зв’язку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються бешкетники. Це змушує їх відчувати себе сильнішими. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч бешкетнику. Якщо відчуваєш, що не виходить, краще спробуй піти, аби не побачили, але в людне місце.

Дій хоробро, йди та ігноруй бешкетника

Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернись й піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи задираку, ти показуєш, що він тобі байдужий. Зрештою, він, імовірно, утомиться діставати тебе.